Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Ατρόμητος: Νίκησε τον Άρη και επέστρεψε στη δεύτερη θέση

Ατρόμητος: Νίκησε τον Άρη και επέστρεψε στη δεύτερη θέση

Σε ένα ματς με τρελό φινάλε, ο Ατρόμητος επικράτησε με 4-2 του Άρη και επέστρεψε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενος την ισοπαλία του Ολυμπιακού στην Ξάνθη.

Και πάλι δεύτερος ο Ατρόμητος, ο οποίος πήρε τους βαθμούς της νίκης απέναντι στον Άρη, στο γήπεδο του Περιστερίου, κερδίζοντας τους Θεσσαλονικείς με 4-2, για την 13η αγωνιστική της Super League.

Τρελό το φινάλε του ματς, αφού σημειώθηκαν τέσσερα γκολ σε μόλις 4 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα!

Το σκορ άνοιξε ο Σάκιτς στο 17′, ενώ στο 55′ ο Μαβράι κέρδισε πέναλτι από τον Μπουσουλάζιτς. Ο Τυνήσιος, Χαμζά Γιουνές, ανέλαβε την εκτέλεση, με τον Μέγερι να λέει «όχι».

Στο 59′ ο Κουλούρης «χτύπησε» σε ακόμη ένα ματς, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Ο Άρης μείωσε στο 89′ με τον Κωνσταντινίδη σε 2-1, όμως ο Κουλούρης στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 3-1.

Ο Διαμαντόπουλος στο αμέσως επόμενο λεπτό μείωσε εκ νέου σε 3-2 και στο φινάλε ο Ενσικουλού διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μέγερι, Σάκιτς, Χατζηισαϊας, Μπουσούλατζιτς, Βασιλακάκης (82’ Καρασαλίδης), Νάτσος, Μαντσόν (51’ λ. τρ. Μούγιακιτς), Κουλούρης, Μπρούνο (86’ Ενσικουλού), Ρισβάνης, Γιαννούλης.

Άρης (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Μπάσα (76’ Διαμαντόπουλος), Κολάσο (46’ Ματίγια), Γκαρσία, Γκάμα, Γιουνές, Τζανακάκης (65’ Κωνσταντινίδης), Μενέντες, Σιώπης, Μαβράϊ, Βελέθ