Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΟ Χαϊδαρίου: Έκλεισε τον πρώτο γύρο με… τεσσάρα!

ΑΟ Χαϊδαρίου: Έκλεισε τον πρώτο γύρο με… τεσσάρα!

ΑΟ Χαϊδαρίου: Έκλεισε τον πρώτο γύρο με... τεσσάρα!

Εύκολο απόγευμα για τον ΑΟ Χαϊδαρίου απέναντι στον ΑΟ Περιστερίου, με τους παίκτες του Νίκου Παπαρούνη να επικρατούν με 4-1.

Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, ο ΑΟ Χαϊδαρίου συνέτριψε τον ΑΟ Περιστερίου με 4-1, στην αυλαία του πρώτου γύρου του Πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΑ.

Στο 35′ ο Γεωργόκοπουλος έκανε κοντρόλ με το χέρι με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι και τον Τσαγκάρη να ευστοχεί από την άσπρη βούλα για το 1-0.

Στο 63′ ο ίδιος παίκτης απευθείας σουτ έξω από την περιοχή, διπλασίασε τα προσωπικά του γκολ και αυτά της ομάδας του.

Στο 74΄ο Χριστούλης, με τακουνάκι τροφοδότησε τον Μουρεζίνη, ο οποίος με άψογο πλασέ έκανε το 3-0, ενώ στο 83′ λεπτό, ο Θεοδώρου, έκανε από κοντά το 4-0.

Το Περιστέρι σημειώσει το γκολ της… τιμής, ένα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα, με τον Τσοπανά.

Α.Ο. Χαϊδαρίου: Μίχος, Πλουμάτος, Ανταλής, Μηλιώνης, Κλουβάτος, Παππάς (81′ Γαλάνης), Τσαγκάρης, Χριστούλης, Καμπέρης (68′ Μουρεζίνης) , Κοπανάς (46′ Κοτσολάκος), Τσιρκινίδης (83΄ Θεοδώρου)

Α.Ο. Περιστερίου: Παπαδιώτης, Ντόκολας, Μπαλαρίνης, Μπούζας, Αννιτσάκης, Τσέργας, Λέτσι, Κουτσούκου, Ρέρρας, Ρίζος, Γεωργακόπουλος