Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Champions League: Επική Τότεναμ σε ματς “θρίλερ” πέρασε στον τελικό

Champions League: Επική Τότεναμ σε ματς “θρίλερ” πέρασε στον τελικό

Συμβαίνουν τα απίστευτα στο φετινό Champions League! Στην τελευταία φάση του αγώνα η Τότεναμ έκανε το 2-3 απέναντι στον Άγιαξ και πέρασε στον τελικό!

Η Τότεναμ βρίσκεται στον μεγάλο τελικό του Champions League, μετά από ένα απίστευτο ματς με τον Αγιαξ σκοράροντας για το 2-3 στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ο Αγιαξ προηγήθηκε στο 5′ με κεφαλιά του Ντε Λιχτ και στο 35′ ο Ζιγιέκ έκανε το 2-0, αλλά η Τότεναμ δεν τα παράτησε. Στο 55′ και στο 58′ ο Λούκας Μόουρα με δύο γκολ ισοφάρισε και έβαλε φωτιά στο ματς. Και μέχρι το τέλος η Τότεναμ άγγιξε πολλές φορές την ολική ανατροπή! Και τελικά στο 95′ η Τότεναμ πάλι με τον Λούκας.

Η Τότεναμ με 3 γκολ του Μόουρα στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε μία ανεπανάληπτη και σοκαριστική για τον Άγιαξ πρόκριση στον τελικό του Champions League.